Persica پرسیکا

Persica پرسیکا

Persica پرسیکا 150 150 مرکز سلامتی بهزیستن

جستجو در پایگاه‌داده دارو‌ها

Persica پرسیکا

اطلاعات دارویی


موارد و مقدار مصرف:

قطره پرسیکا در پیشگیری از افزایش جرم روی دندانها،پوسیدگی دندان ،و خونریزی و امراض لثه و به عنوان ضد عفونی کننده دهان و مسکن درد دندان و لثه مصرف می شود.
مقدار مصرف‌: جهت‌ جلوگیری‌ از پوسیدگی‌دندان‌ و بیماریهای‌ دهان‌ روزی‌ دو نوبت‌ هر بار ۱۵ ـ ۱۰ قطره‌ را در ۱۵ میلی‌لیتر آب‌ریخته‌ و به‌ مدت‌ ۲۰ ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و دور ریخته‌ شود.
در درمان‌ ناراحتی‌های‌ دهان‌ و دندان‌ و جلوگیری‌ از خونریزی‌ لثه‌ روزی‌ ۵ ـ ۳ نوبت‌ هربار ۱۵ ـ ۱۰ قطره‌ را در ۱۵ میلی‌لیتر آب‌ ریخته‌ و به‌ مدت‌ ۲۰ ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و سپس‌ دور ریخته‌ شود.
جهت‌ جلوگیری‌ از خونریزی‌ و عفونت‌ بعد از کشیدن‌ دندان‌ و جراحی‌ها به‌ مدت‌ ۴ ـ ۲ روز، هر روز ۵ ـ ۴ نوبت‌، هر بار ۴۰ ـ ۳۰ قطره‌ را در ۱۵ میلی‌لیتر آب‌ ریخته‌ و به‌ مدت‌ ۲۰ ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و سپس‌ دور ریخته‌ شود.

مکانیسم اثر:
استفاده مداوم از گیاه مسواک به دلیل میزان بالای کلراید موجب کاهش تشکیل پلاک دندان ،جلوگیری از رنگی شدن دندانها و التهاب لثه می گردد. بعلاوه میزان بالای کلسیم موجود در این گیاه موجب استحکام دندان شده و ترکیبات ایزوتیوسیانات آن مانع رشد باکتریهای دهان می شود.
عصاره اتانولی بومادران به دلیل داشتن ترکیبات سزکویی ترپن لاکتون دارای اثرات ضدباکتریایی می باشد. عصاره آبی بومادران دارای اثرات ضدالتهابی است و به دلیل داشتن آکیلیین موجب کاهش زمان انعقاد خون شده و در خونریزی لثه موثر می باشد.
نعناع به دلیل داشتن منتول موجب ایجاد اثر ضد دردی و ضد عفونی کننده این فرآورده می گردد.

نکات قابل توصیه به بیمار:
۱٫از رقیق کردن بیش از حد قطره خودداری گردد.
۲٫پس از مصرف دارو از شستن دهان ،خوردن و آشامیدن حداقل به مدت ۲۰-۱۰ دقیقه خودداری گردد.
۳٫برای حصول حداکثر نتیجه حداقل یک نوبت مصرف این دهانشویه بعد از مسواک شب و یا قبل از خواب صورت گیرد.
Drop:30 ml

اطلاعات دیگر:
اجزاء فرآورده‌: قطره‌ پرسیکا از عصاره‌هیدروالکلی‌ گیاهان‌ زیر تهیه‌ شده‌ است‌:
۱٫ گیاه‌ مسواک‌ ۳۰%
Salvadora persica
۲٫ بومادران‌ ۲۵%
Achillea millefolium
۳٫ نعناع‌ ۴۵%
Mentha spicata

وضعیت دارو
Rx
دسترسی با نسخه
۰
جدول قانون مواد کنترل شده توسط قانون مواد کنترل شده کنترل نمی‌شود
جدول قانون مواد کنترل شده
کنترل نشده

شامل قانون مواد کنترل شده نیست

جدول ۱

احتمال سوءمصرف بالا. درحال حاضر برای کاربرد درمانی در آمریکا مجوز ندارد. برای بازبینی پزشکی کمبود مدارک سلامتی دارد.

جدول ۲

احتمال سوءمصرف بالا .برای استفاده در کاربرد پزشکی از آمریکا مجوز محدود دارد.سوءمصرف احتمال عوارض شدید فیزیولوژیک و وابستگی دارد.

جدول ۳

احتمال سوءمصرف کم نسبت به جدول ۱و۲. درحال حاضر برای کاربرد درمانی در آمریکا پذیرفته شده است . سوءمصرف ممکن است وابستگی کم و یا متوسط فیزیکی یا فیزیولوژیک نسبت به جدول ۱و۲ ایجاد کند.

جدول ۴

احتمال سوءمصرف کم نسبت به جدول ۳. درحال حاضر برای کاربرد درمانی در آمریکا پذیرفته شده است . سوءمصرف ممکن است وابستگی محدود فیزیکی یا فیزیولوژیک نسبت به جدول ۳ ایجاد کند.

جدول ۵

احتمال سوءمصرف کم نسبت به جدول ۴. درحال حاضر برای کاربرد درمانی در آمریکا پذیرفته شده است . سوءمصرف ممکن است وابستگی محدود فیزیکی یا فیزیولوژیک نسبت به جدول ۴ ایجاد کند.

تولید‌کنندگان
کلاس دارو
دارو‌های مرتبط